Omietky a potery zhotovujeme z materiálovej ponuky firmy Baumit, nakoľko sa nám táto značka najviac osvedčila. Pokiaľ má náš budúci objednávateľ eminentný záujem na zhotovenie povrchových úpráv z materiálov iných značiek, bez problémov a s rovnakou kvalitou dokážeme zrealizovať povrchové interiérové práce.
Teraz Vám predstavíme technologický postup pri:
vápenno-cementovej omietke
Nalepenie okenných dilatačných líšt na rámy okien do zvislej a vodorovnej roviny v tolerancii 2mm.
Prekrytie okien ochrannou PVC fóliou.
Prekrytie všetkých technologických prvkov (vodoinštalačných, kúrenárskych a elektroinštalačných) PVC fóliou.
Zakladanie hoblovaných dosiek do dverných otvorov (pokiaľ nie sú osadené zárubne) do zvislej a vodorovnej roviny s toleranciou 2mm.
Nalepenie rohových oceľových profilov do stavebného lepidla na vnútorné rohy interiéru.
Presieťkovanie spojov sklotextilnou sieťkou rôznych druhov a materiálov (napr. betón-tehla, betón-penosilikát a pod.) a spojov v kútoch s nedostatočnou väzbou. Spevnenie kútov okien pod parapetami a kútov dverných otvorov sklotextilnou sieťkou takzvanou bandážou (lepenie sieťky do stavebného lepidla alebo do omietky).
Ošetrenie betónových plôch a povrchov zo stavebného lepidla náterom betónkontaktu, pre zvýšenie priľnavosti omietky ku betónovému podkladu.
Náter penosilikátových povrchov (Hebel, Ypor, Ytong, Profix a pod.) regulátorom nasiakavosti riedeným s vodou podľa technologického reglementu aby sa zamedzilo rýchlemu vysychaniu omietky (takzv. spáleniu omietky).
Nástrek omietky celoplošne ak je potrebné povrch vyrovnať vrstvou väčšou ako 2cm, je potrebné omietku striekať v niekoľkých vrstvách až do požadovanej roviny.
Zahladenie omietky ´´h´´ latou do približnej vodorovnej a zvislej roviny.
Po zatvrdnutí omietky do požadovanej konzistencie omietku zaškrabeme a obrúsime ´´A´´- klinovou latou, mrežovými a kútovými škrabkami do vodorovnej a zvislej roviny s toleranciou 2-3mm v bytových priestoroch a 3-4mm v nebytových priestoroch.
Manuálne zahladenie omietky plstennými hladítkami alebo strojom- Rokamatom.
Dorovnanie povrchov po strojovom hladení manuálne plstennými hladítkami.
Ujednotenie povrchu molitanovými hladítkami.
Strhnutie prídavných plôch z dilatačných ´´APU´´ líšt, ktoré sú určené pre nalepenie ochrannej PVC fólie.
Vyčistenie interiéru od technologického odpadu po omietaní.
Takto zhotovená omietka by mala ´´zrieť´´ približne 21 dní pri teplote 18 °C-20 °C. Pokiaľ je suché a horúce počasie, je potrebné omietku rosiť 1-2x denne aby sa zamedzilo resp. znížilo vnútorné pnutie následkom ktorého môže omietka popraskať. Pokiaľ je chladné vlhké počasie je potrebné vnútorné priestory temperovať na minimálnu teplotu +5 °C a zároveň zabezpečiť vetranie, pretože voda ktorá počas zretia omietky nie je odparovaná môže spôsobiť to, že sa omietka (hlavne na betónových plochách) odtrhne od povrchu.